KURS MASAŻU STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

Masaż stemplami ziołowymi jest masażem wywodzącym się z dalekiego wschodu gdzie od tysiącleci pielęgnuje się harmonię pomiędzy ciałem, umysłem i duszą.

W zależności od pochodzenia i ewolucyjnej drogi masażu stemplami mamy kilka odmian stempli, czyli bawełnianych woreczków wypełnionych różnymi ziołami.:

  • stemple tajskie,
  • stemple indonezyjskie,
  • stemple marokańskie,
  • stemple chińskie,
  • stemple południowo-amerykańskie.

Dodatkowo występują również stemple kamienne wykonane z bazaltu czerpanego z rdzewnej skały. Cechuje się bardzo dużą możliwością utrzymywania ciepła a rączka wykonana z drzewa dębowego doskonale izoluje umożliwiając bezpieczną pracę masażyście.

Stemple produkowane są w różnych rozmiarach w zależności od miejsca w jakim chcemy go użyć. Warto jednak zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem mieszkanki oraz stempla ponieważ przygotowany bezpośrednio przed zabiegiem ze świeżych składników wykazuje najlepsze właściwości leczniczo-relaksacyjne.

Trudno jednoznacznie stwierdzić jaki ma masaż stemplami ziołowymi działanie ponieważ każda mieszanka ziół ma swoje właściwości regeneracyjne i relaksacyjne. Są jednak trzy efekty zabiegowe, na których opiera się masaż:

  • termiczny,
  • zapachowy,
  • substancji aktywnych w składnikach.

W zależności od potrzeb oraz efektu jaki chcemy osiągnąć stosujemy masaż stemplami ziołowymi całego ciała bądź wybranych partii. Różne techniki stemplowania i masowania również przyczyniają się do osiągania zamierzonych przed zabiegiem efektów. Każdy w Waszych pacjentów/klientów znajdzie w tym masażu coś dla siebie.

 

Program kursu:
historia i pochodzenie masażu stemplami ziołowymi,
istota ciepłolecznictwa,
podział stempli ze względu na budowę,
rodzaje stempli ziołowych,
działanie masażu i jego wpływ na organizm,
wskazania i przeciwwskazania,
przygotowanie gabinetu oraz pacjenta,
budowa stempli (z praktyczną nauką),
techniki i metodyka masażu stemplami ziołowymi,
praktyczny trening masażu stemplami ziołowymi.
Wartość dodana:
etykieta obsługi pacjenta.

 

Każdy z uczestników otrzymuje materiały szkoleniowe
oraz certyfikat ukończenia kursu.

 Czas kursu - 1 dzień

 Cena kursu - 490 zł

 

Aby zgłosić się na szkolenie
WYPEŁNIJ FORMULARZ
lub zadzwoń 507-245-533

 

 

Szkolenia Specjalistycznego Centrum Szkoleniowego KMP skierowane są dla osób związanych z zawodem masażysty i fizjoterapeuty (praktykujących i uczących się na tych kierunkach). Nie prowadzimy szkoleń dla osób, które nie są związane wyżej wymienionymi zawodami!